Nasz zespół

Rafał Cichowski
Współwłaściciel / Konsultant / Trener / Coach

Wiek: 50
Firma: prorozvoyovo
Stanowisko: Współwłaściciel / Konsultant / Trener / Coach

Opis:
Jestem ...

Współwłaścicielem firmy, wyrobionym psychologiem dyplomowanym, MBA, coachem certyfikowanym (Professional Certified Coach ICF i Erickson Certified Proffesional Coach), trenerem i konsultantem zarządzania (Międzynarodowy Certyfikat PEARSON EDEXCEL INTERNATIONAL), doradcą, twórcą / autorem i realizatorem wielu niestandardowych rozwiązań, projektów i pomysłów w szeroko pojętym obszarze szkoleń i doradztwa dla organizacji biznesowych i nie tylko. Wreszcie tatą Tadka i Niny, mężem Sylwii i koneserem codzienności. Jestem 40 letnim (z okładem) chłopcem z wyobraźnią, który stosunkowo niedawno wychował dziecko w sobie.

Potrafię ...
Przede wszystkim potrafić, dostrzegać sedno, wyciągać wnioski z patrzenia... Wywoływać potencjał, zagrzewać do działania, mnożyć i dzielić zapał do pokonywania przeszkód. Przedkładać „nie da się“ na rzecz „damy radę“, dzięki spoglądaniu na rzeczywistość w kategoriach wyzwań a nie zagrożeń. Myśleć wprost, w poprzek, wspak, prostopadle i równolegle wobec problemów. Pchać taczki do przodu i brać rzeczy na klatę.
A poważniejąc? Potrafię kierować kompleksowymi projektami rozwojowymi dla organizacji zarówno szkoleniowymi, jak i doradczymi. Pracować warsztatowo z zespołami z różnych poziomów organizacji – od piwnicy aż po dach - nad wyznaczaniem celów, budowaniem strategii organizacji oraz rozwiązywaniem wszelakich problemów wymagających ludzkiego zaangażowania, prowadzić coaching zespołowy i pojedynczy, trenować, używać metafor, analogii i odległych skojarzeń. Sporo zapamiętać i sporo sobie przypomnieć.

Chcę ...
Chcieć, lubię i umiem chcieć i okrutnie chcę móc. Jestem przekonany, że rozwijanie, to przekraczanie i że tylko zwycięstwa nad swoimi ograniczeniami otwierają szeroko drzwi do nowych możliwości. Gotów jestem szukać z zacięciem znaczenia i sensu, skłaniać ku myśleniu raczej, że „coś warto“, niż że „się musi“. Sentencję: „Nie ma przeszkody, której nie sposób przełamać, ponieważ przeszkoda istnieje wyłącznie ze względu na wolę. W rzeczywistości poza duchem próżno szukać przeszkód.“ Nachmana z Bracławia wziąłem sobie kiedyś głęboko do serca i niosę ją przed sobą jak chorągiew.

Lubię ...
Poznawać, spotykać, rozmawiać i doświadczać, snuć wizje, szukać sposobów, wątpić w oczywistości i stawać wobec. Wycieczki w głąb i w dal, przekraczanie granic i towarzyszenie w podróży daje mi poczucie sensu, a wcielanie marzeń w widzialne rezultaty radość życia. Wolę raczej odkrywać niż przykrywać, rozwijać niż zwijać. Cieszy mnie nadawanie na wspólnej fali, płynięcie na niej i docieranie do jądra jasności. Nadto... dobrze wykonaną pracę, patrzenie na rzeczy ładne, słuchanie muzyki w dobrych wykonaniach, przebywanie w stanie wolno płynącej uwagi, gdzie jedna myśl goni drugą. Wieczorami lubię brać akordeon, grać i śpiewać.

Profile użytkownikapowrót »